Ako správne napísať SEO článok

Chceli by ste mať na svojej stránke uverejnené zaujímavé SEO články, ktoré ulahodia nie len internetovým vyhľadávačom ale aj návštevníkovi Vašej stránky? Jednou z možností ako sa dostať ku kvalitnému článku je  dať si ho napísať. Ak sa Vám nechce investovať do reklamy a marketingu, potom môžete vyskúšať napísať si daný text sami. Pýtate sa ako nato?

Držte sa obsahu

Okrem toho, že SEO texty slúžia pre vyhľadávače, mali by poskytovať informácie o Vašom produkte alebo službe. Nezabúdajte nato, že text dokáže predávať a Vám predsa ide o predaj Vášho produktu alebo služby. Pri písaní preto používajte veľa informácií a faktov, ktoré budú zaujímať potencionálnych klientov. Ide predsa o text, ktorý má čitateľa presvedčiť o tom, že Váš produkt alebo služba sú najlepšie a sú preňho tým najlepším riešením.

Pozor na chyby

Z času na čas sa každému stane, že sa pomýli. Je to ľudské. Obzvlášť veľký pozor by ste si mali dávať pri textoch, ktoré sú určené pre širokú verejnosť. Určite by nepôsobilo dobre, keby v texte našli niekoľko chýb. Preto si článok poriadne prekontrolujte aj niekoľko krát. Alebo ak si nie ste istý štylizáciou dajte ho skontrolovať niekomu, kto Vám s ním môže pomôcť.

Celkový dojem z textu

Možno Vás prekvapíme, ale aj text v nás vyvoláva celkový dojem. Pokiaľ je článok napísaný pútavo a bez zbytočných chýb, má hlavu aj pätu – čiže hlavnú myšlienku, potom sa bude určite páčiť aj návštevníkovi Vašej stránky. Text by mal byť aj primerane členený. Čo sa týka kľúčových slov, tie sú v texte potrebné, ale nie je vhodné to s nimi preháňať. Dôležité je, aby sa čitateľ v texte rýchlo a ľahko zorientoval, ak by sa chcel vrátiť k nejakej pasáži ktorá ho zaujala, alebo ak by si chcel niektoré informácie ešte raz potvrdiť.

Nezabudnite na úpravy

Keď si už myslíte, že článok je hotový, ešte raz si ho poriadne prezrite a prečítajte. Koncipujte ho tak, aby mal hlavu aj pätu. Váš článok predsa má určitú myšlienku, ktorej by ste sa mali držať.

Veríme, že vďaka naším radám sa Vám budú SEO články písať ľahko. A ak by aj náhodou nie, potom tu ešte stále ostáva druhá možnosť, využiť služby profesionálov.

FOTO: slasnyi / Dollar Photo Club